Odalarımız

 

 

Tarihe Yolculuk İçin Davetlimizsiniz

İpekyolunun Karadeniz’e uzanan kapısının en önemli durak noktalarından Safranbolu’nun tarihi çarşısının tam merkezinde konulduğu develik adıyla bilinen büyük salonu , dönemin taş işçiliğinin en güzel örneğini sergileyen 63 odasıyla, orjinal hali ile korunan Türk demir işçiliğinin en güzel örneklerinden olan 3 ton ağırlığındaki giriş kapısı, kilit ve anahtarıyla sizleri tarihte bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Otelimiz 8'i giriş katta, 16'sı ikinci katta bulunan 24 standart oda, 5 suit oda ve özel han ağası odası ile hizmet vermektedir. Zemin katta restaurant ve kafe ile konuklarına hizmet vermekte olup, yine yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Türkiye’nin ilk ve tek kahve müzesini de içinde barındırmaktadır.

18,19 ve 20. yüzyılda inşa edilen Safranbolu konakları manzarasıyla misafirlerine görsel bir tarihi şölen sunan otelimiz 350 yılı aşkın tarihi ve mimarisiyle siz konuklarını karşılamaktan ve ağırlamaktan mutluluk duyar.

Sigara İçmek Yasaktır! Otelimiz tarihî taş bloklardan oluşmakta olup, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ve UNESCO Dünya Miras Kenti kuralları kapsamında odalarımızın kimyasal yapısını değiştirebileceği gerekçesiyle odalarımızda sigara içilmemektedir.
cincihan

24 saat sıcak su

Televizyon

Havlu Seti

Saç kurutma makinesi

Telefon

Buklet Ürünler

Duş - Tuvalet

Günlük Oda temizliği

24 saat oda servisi

ışık geçirmeyen perdeler

kasa

İklimlendirme